post

vc

Każdy kto interesuje się architekturą lub też pracuje w branży budowlanej, na pewno bez trudu mógłby wymienić co najmniej kilka rodzajów cegieł i do tego powiedzieć czym się charakteryzują i do czego są przede wszystkim używane.
Cegła drążona to jeden z typów cegieł używanych w budownictwie. Czym ona jest i do jakich budowli jest przeznaczona?
Z pewnością nie wiedziałeś do tej pory, że cegła drążona jest najpopularniejszą z cegieł używanych do tworzenia wszelkiego rodzaju elewacji, ogrodzeń bądź też wszelakich elementów większych i mniejszych architektonicznie.
Cegła drążona znacznie różni się od innych cegieł, które nabyć można w pierwszym lepszym sklepie budowlanym. Przede wszystkim jest niefazowana, a więc posiada ostre ścianki i krawędzie dzięki czemu wygląda tak, jak stare, produkowane wiek temu cegły.
Dodatkowo cegły drążone są wypalane w specjalnych piecach dzięki czemu nie ma dwóch jednakowych i każda jest naprawdę unikatowa.
Elewacje z cegły wykonywane są z cegieł klinkierowych. Należy pomyśleć o nich już na początku tworzenia projektu domu, ponieważ cegły te, jak i sama elewacja potrzebują wykonania odpowiednio szerszych fundamentów. Jest to doskonały pomysł na elewację, ponieważ jest ona trwała i bardzo estetyczna. Prezentuje się naprawdę doskonale!
Cegła pełna to kolejny z dostępnych rodzajów cegieł budowlanych, których używa się chociażby do stawiania domów jednorodzinnych.
Cegły pełne charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką trwałością i odpornością mechaniczną. Wykonywane są z gliny bez zbędnych domieszek. Wszystko powstaje w sposób tradycyjny i zgodny z ustalonymi normami dotyczącymi wyrobu cegieł.
Do czego sprawdzi się cegła pełna? Oczywiście także przy budowie domów. Sprawdzi się także doskonale do murowania komina zewnętrznego, który dzięki niej będzie trwały i wieloletni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *