post

Pustaki ceramiczne i cegły to popularne materiały budowlane. Jak każdy materiał stosowany przy budowie domów i budynków, mają swoje wady i zalety, przeciwników i zwolenników. Zdecydowanie jednak więcej jest na ich temat pozytywnych opinii.


Czym jest pustak ceramiczny? To wyrób gliniany o przeznaczeniu budowlanym, w pełni przyjazny dla środowiska. Charakteryzuje go trwałość, większy w porównaniu do cegieł rozmiar, otwory oraz fakt bycia lepszym od cegieł izolatorem termicznym. Użycie do konstrukcji pustaków ceramicznych zapewnia nam skrócenie wymaganego czasu budowy. Najważniejsze cechy pustaka ceramicznego to właśnie trwałość, funkcjonalność, poprawa szybkości procesu budowy.

Popularne wzory pustaka ceramicznego z podziałem ze względu na rozmiar, tworzywo i unikalne cechy, oferują nam rozmaici producenci materiałów budowlanych – wystarczy przejrzeć strony internetowe, by zorientować się w bogactwie oferty. Pustaki ceramiczne są tak dobrymi izolatorami, przewyższając w tym aspekcie cegły, ze względu na posiadane otwory. Ze względu na materiał, produkowane są pustaki ceramiczne z ceramiki tradycyjnej oraz pustaki z ceramiki poryzowanej, której wytrzymałość w porównaniu z tradycyjną jest mniejsza.

Zastosowanie materiałów ceramicznych w budownictwie, zarówno pustaków ceramicznych, jak cegieł, to przejaw dobrych praktyk chroniących środowisko i stosowania rozsądnych rozwiązań zapewniających trwałość budowanych konstrukcji.

Poszukujesz sprawdzonego dostawcy pustaków ceramicznych? Koniecznie sprawdź ofertę firmy Lode na stronie http://www.lode.pl/pl/pustaki-ceramiczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *