post

Budowa własnej posiadłości to nie lada wyzwanie. Zaprojektować musimy zarówno dom od wewnątrz jak i na zewnątrz. Większość osób, będących laikami w temacie, zwraca się po konsultację do projektanta lub architekta. Specjaliści ci często proponują, aby to cegła zewnętrzna zdobiła dom od zewnątrz.

Elewacja z cegły znana była w budownictwie i architekturze od lat. Cegły budowlane traktowane były jako element ozdobny już od czasów starożytności, poprzez gotyk aż do teraz. Jeszcze kilkanaście lat temu elewacja z cegły była passe. Dopiero w ostatnich latach widzimy trend, w którym cegły budowlane zdobią posiadłości. Warto jest zastanowić się, czy chcemy aby cegła zewnętrzna pokrywała całą elewację, czy wolimy umieścić cegły budowlane jedynie na części domu.

cegła

Bardzo modnym rozwiązaniem jest elewacja z cegły, połączona z otynkowaną częścią domu. Wygląda to bardzo estetycznie i przede wszystkim, służy na lata. Cegły budowlane nie muszą być wymieniane tak często, jak należy odmalowywać dom. To kolejny argument przemawiający za tym, że elewacja z cegły to dobra inwestycja, która służyć będzie latami i dodatkowo spełniać walory estetyczne. Do tak pięknego domu z pewnością będzie chciało się wracać.

źródło:  http://www.lode.pl/pl/pustaki-ceramiczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *