IMG_9411Wygląd komina, jego wielkość oraz rodzaj materiału jaki powinien być zastosowany przy jego budowie powinny być dokładnie opisane w projekcie architektonicznym. Najlepsze do budowy komina są cegły budowlane z niskim stopniu nasiąkliwości. Ze względu na bardzo wysokie temperatury panujące w przewodzie kominowym cegła powinna być również wytrzymała. Najlepsza będzie cegła ceramiczna.

Nie zapominajmy jednak o tym, że komin nie kończy się na samym przewodzie. Komin wymaga również zwieńczenia nad samym dachem. Do wykończenia nasady kominowej najlepsza może okazać się cegła klinkierowa. Jak była mowa usytuowanie komina jak również wszelkie parametry z nim związane powinny być dokładnie przemyślane a przede wszystkim zaplanowane w projekcie. Wszystko przez konieczność budowy fundamentów.

Ze względu na swą wagę komin potrzebuje mocnego podparcia. Nie można cegła5więc w trakcie budowy zmienić zdanie i umieścić komin z cegły w innym miejscu niż zakłada to plan. Warto zastanowić się również nad tym by część materiału pozostałego po budowie komina wykorzystać do budowy ogrodzenia z cegły. Jeśli o ile oczywiście pozostanie choć trochę materiałów. Dorze gdy ogrodzenie oraz widoczna część komina czyli nasada wyglądają podobnie.

Najlepiej więc do budowy tych elementów wykorzystać cegłę klinkierową. Wygląda ona estetycznie jest trwała i na długo będzie prezentować się dobrze. Ze względu na swoje właściwości z powodzeniem może być zastosowana do obudowy komina. Jeszcze lepszy efekt architektoniczny osiągniemy decydując się na wykorzystanie cegły klinkierowej również na elewacji budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *