post

Wiele osób, które nie są szczególnie obeznane z budownictwem, może nie nadążać za terminologią związaną z konkretnymi materiałami. Jeśli planuje się remont, budowę domu bądź renowację mieszkania, warto jest nadrobić swoją wiedzę, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Niektóre budulce sprawują się w konkretnych okolicznościach lepiej niż inne, dlatego dobrze jest zapoznać się z ich specyfikacją, aby przed podjęciem działań sporządzić sobie dokładny plan.

Jaki materiał zastosować?

Doskonałym przykładem jest cegła klinkierowa, która często sprawdzi się o wiele lepiej niż zwyczajne kostki bądź pustaki. Jej główną zaletą jest niesamowita wręcz odporność na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki dużej gęstości i zwartej strukturze, materiał ten opiera się nawet wyjątkowo srogim mrozom. Na tle swoich alternatyw wyróżnia się także pod względem opierania się procesom wietrzenia. Jak wiadomo, niektóre cegły wymagają ciągłej opieki, gdyż bez odpowiedniej farby i solidnej zaprawy nie są w stanie wytrzymać nawet jednego sezonu.

Jak powstrzymać rozpad cegieł?

Słońce, owady, nagłe zmiany temperatury to naturalne czynniki, które doprowadzają do niszczenia materiałów. Nawet drobna bruzda na powierzchni cegły może szybko przeistoczyć się w pęknięcie. Intensywne opady deszczu, po których następuje mróz są szczególnie druzgocące dla wyrobów ceramicznych, gdyż lód rozrywa je od środka. Uciążliwe są także drobne zwierzęta, które wykorzystują pustaki jako gniazda lub kryjówki. Aby mieć spokój od uciążliwych renowacji, najlepiej jest postawić na coś bardziej wytrzymałego. Każdy producent cegieł klinkierowych przyzna, że ta konkretna ich wariacja jest idealna do murków i przybudówek, które będą miały bezpośredni kontakt z naturalnym środowiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *